vše o LPG

  1. Blog »
  2. vše o LPG

Vyplatí se vám plynový zásobník, nebo si vystačíte s láhvemi?

03.01.2020

Kategorie: vše o LPG

Plynové láhve naplněné propanem či propan-butanem jsou snadno dostupným, univerzálním a snadno přenosným zdrojem čisté energie. Pro větší provozy nebo vytápění domů již ale vychází často levněji a pohodlněji instalace plynového zásobníku. Kdy se vám již vyplatí o něm uvažovat?

Více

Řidič autocisterny s LPG? Obrovská zodpovědnost

27.12.2019

Kategorie: vše o LPG

Primagas má ve svých řadách zodpovědné zaměstnance s brilantním uměním řídit a schopností reagovat okamžitě na hrozící nebezpečí. Řidiči autocisteren s LPG totiž nejsou jako ostatní řidiči. Primární je neustále udržovat pozornost, plynulou jízdu a předvídat jakékoliv možné nebezpečí.

Více

Vysokozdvižný vozík je praktický dříč. Podle čeho vybrat ten pravý?

16.10.2019

Kategorie: vše o LPG

Vysokozdvižné vozíky představují nezbytnou výbavu všech skladových prostor. Je to logické - stěhovat ve skladu velké náklady pouze za pomoci lidské síly by se stalo velice složitou a časově náročnou aktivitou, nehledě na nebezpečí poškození přepravovaného nákladu. VZV – tedy vysokozdvižné vozíky nebo také „ještěrky“, je možné díky různorodosti provedení a všestrannosti použití nalézt téměř v každém podniku. Jak vybrat ten správný typ?

Více

Zelená energie Bio LPG dobývá evropské trhy!

10.09.2019

Kategorie: vše o LPG

V loňském roce se na evropském trhu poprvé objevilo Bio LPG, tedy LPG vyrobené výhradně z obnovitelných přírodních zdrojů. Jaké jsou jeho výhody?

Více

Jistota jménem LPG - jezděte levněji i ekologičtěji

17.07.2019

Kategorie: vše o LPG

Přestože miláčkem médií jsou v poslední době především elektromobily, LPG je stále výbornou volbou ve světě alternativních paliv. Návratnost počáteční investice je při vyšším nájezdu zaručena již v průběhu prvního roku užívání, cena paliva je totiž o polovinu nižší než u benzinu či nafty. Příjemné je také snížení opotřebení motoru a tím prodloužení jeho životnosti a onen příjemný pocit, že se k naší planetě chováte zase o trochu ekologičtěji - vítejte ve světě LPG!

Více

Zvolte si svou cestu sami

17.05.2019

Kategorie: vše o LPG

LPG je čistá a pohodlná alternativa - MŽP, EU i PRIMAGAS vyvíjí aktivity směřující ke snížení emisí znečišťujících látek z lokálních topenišť. Tento rok lze tedy čerpat dotace na výměnu kotlů 1. a 2. emisní třídy – jejich provoz bude totiž od 1.9.2022 úplně zakázán.

Více

Cesta plynu k našemu zákazníkovi

03.05.2019

Kategorie: vše o LPG

Jak se k Vám plyn dostane a kde se vlastně bere? A proč cena LPG není závislá pouze na ceně ropy, jak se mnozí domnívají?

Více